Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se među osam najboljih ekipa FA kupa pobedom nad Svonsijem rezultatom 3:1.

Siti je do prednosti stigao preko Kajla Vokera u 30. minutu. Dobio je desni bek Sitija loptu na oko tridesetak metara od gola Svonsija, uputio nizak centaršut, Feran Tores nije uspeo da zakači loptu, ali jeste uspešno zbunio golmana Velšana, pa je lopta završila u mreži nakon pola sata igre.

Nastavili su „građani“ da napadaju, ali u prvom poluvremenu nije bilo promene rezultata, ali je već početkom drugog dela Rahim Sterling dobio loptu od Rodrija „na tacni“ i bez većih problema pogodio gol rivala za 2:0, a tri minuta kasnije, u 50, Gabrijel Žesus je rešio pitanje pobednika nakon pasa Bernarda Silve.

Velšani su uspeli da dođu do gola preko Vitakera u 77. minutu, ali ne i da ozbiljnije ugroze visoku prednosti „građana“.