Fudbaleri Partizana pobedili su Spartak iz Trnave u drugom pripremnom meču u Sloveniji sa 3:0.

Crno-beli su kompletniji nego u meču sa Klužom i to se odmah videlo kroz bolje izdanje, konkretniju igru tima Ilije Stolice.

Već u prvih desetak minuta, crno-beli su pritisli drugoplasirani tim u Slovačkoj, mada u tim momentima nisu imali pravih prilika.

Spartak je nagoveštaj napada dao tek u 18. minutu, kada je Stevanović odlično reagovao.

Kvinsi Menig je u 21. minutu izblokiran u petercu, a Partizan je u 37. minutu poveo sa 1:0.

Upravo je Holanđanin primio loptu na desetak metara od gola Spartaka, šutirao je snažno i pogodio metu.

Kada se Spartak otvorio, čekalo se još osam minuta da Partizan postigne i drugi gol na meču.

Strelac je ovog puta bio Aleksandar Lutovac, koji je krunisao golom lepu akciju svog tima, gde je defanziva Spartaka potpuno ispala.

Crno-beli su na 3:0 povisili u 58. minutu, a debitantski gol je na prvom nastupu postigao Patrik Andrade.

Ostaje žal što je sedam minuta ranije Menig propustio veliku šansu za 3:0, kada je probao da lobuje golmana, a lopta je otišla preko prečke.

Andrade je u napadu ostao sam u petercu i reagovao je veoma dobro za pogodak i nešto mirniju završnu trećinu meča.

U njoj je Spartak imao jednu šansu u 85. minutu iz slobodnog udarca, u finišu su crno-beli malo i prepustili inicijativu momcima u belim dresovima jer im pobeda nije dovedena u pitanje.

BONUS VIDEO: Top 10 najskupljih reprezentacija na Mundijalu