Liverpul je u meču sa pregršt uzbuđenja savladao Vest Hem rezultatom 3:2 i tako nastavio pohod ka trofeju Premijer lige od kojeg ga deli još četiri pobede u 11 kola.

Izabranici Jirgena Klopa uz mnogo muka uspeli su da savladaju „čekićare“ i tako stigne do 26 prvenstvene pobede.

Već u 9. minutu Vajnaldum je glavom prosledio centaršut Aleksander Arnolda u mrežu i doneo prednost Liverpulu.

Iako je lider Premijer lige nagovestio rutinsku pobedu pogotkom Holanđanina, posle samo 170 sekundi Diop se pobrinuo da vrati neizvesnost. Fudbaler gostiju najspretnije je reagovao u šesnaestercu domaćina i posle kornera koji je izveo Sondgras izjednačio rezultat.

#related-news_0

Usledio je period inicijative Liverpula, ali su rivali na odmor otišli bez prednosti.

Odluka Dejvida Mojesa da od početka drugog poluvremena šansu pruži Fornalsu umesto povređenog Součeka isplatila se gostima već u 9. minutu nastavka. Rajs je sa desnog boka uputio centaršut pred gol Alisona gde je Formals dočekao loptu i poslao je u malu mrežu.

Vođstvo Vest Hema probudilo je igrače Liverpula koji su neprestano tražili rupu u odbrani gostiju. Umešno su se branili „čekićari“ sve do 68. minuta kad je Fabianski nespretnom reakcijom, u stilu Dike Stojanovića na meču sa Bajernom iz Minhena, propustio loptu kroz ruke i noge i vratio rivala u igru.

Od drugog izjednačenja na terenu je postojao samo jedan tim. Osetivši nesigurnost rivala Liverpul je dobio dodatnu energiju, a konstantni napadi urodili su plodom u 81. minutu kad je Mane na asistenciju Aleksandera Arnolda sa desnog boka preokrenuo rezultat. Isti tandem i iz praktično identične akcije zatresao je mrežu Fabijanskog i nekoliko minuta kasnije, ali je sudija Mos opravdano poništio gol zbog ofsajda što se ipak nije odrazilo na konačan ishod poslednjeg susreta 27. kola Premijer lige.

„Redsi“ su trijumfom nad Vest Hemom stigli do 79 bodova, pa ih od premijerligaške krune deli još samo četiri pobede što znači da bi već tokom maja mogli da se popnu na tron koji sanjaju već tri decenije. Sa druge strane, „čekićari“ su posle ovog poraza ostali na 24 boda i u zoni ispadanja ispred Votforda i Noiriča.

Liverpul – Vest Hem 3:2 (1:1)

LIVERPUL: Alison, Aleksander Arnold, Gomez, Van Dajk, Robertson, Keita (od 57. Okslejd Čemberlejn), Fabinjo, Vajnaldum, Salah, Mane (od 90+1. Matip), Firmino.

VEST HEM: Fabianski, Ngakia, Diop, Ogbona, Kresvel, Rajs, Sondgras (od 84. Boven), Suček (od 46. Fornals), Nobl, Anderson (od 65. Haler), Antonio.