Fudbaleri Liverpula savladali su na gostovanju Šefild junajted rezultatom 2:0 u utakmici 26. kola Premijer lige.

Aktuelni šampion Engleske je trijumfom u Šefildu prekinuo niz od četiri uzastopna poraza u ligi i prišao četvrtoplasiranom Vest Hemu na samo dva boda.

Liverpul je odigrao odlično prvo poluvreme, a manjak koncentracije u kombinaciji sa nekoliko odličnih intervencija Arona Ramsdejla sprečili su ekipu Jirgena Klopa da na poluvreme ponese i više od jednog gola prednosti.

Golman Šefilda je sjano reagovao u jedan na jedan situacijama protiv Firmina i Salaha, odbranio je jako dobar udarac Trenta Aleksandera Arnolda, a odlično je reagovao i posle solo prodora i udarca Đinija Vajnalduma, koji je u odsustvu Džordana Hendersona, Džejmsa Milnera i Virdžila Van Dajka nosio kapitensku traku.

Šefild je u prvom poluvremenu zapretio preko Dejvia Megoldrika čiji je udarac glavom posle kornera odbranio Adrijan, a poništen im je i gol, odnosno autogol koji je postigao Ozan Kabak zbog ofsajda u kome se nalazio Megoldrik.

Liverpul je do zasluženog vođstva stigao u 48. minutu.

Aleksander Arnold je probio po desnoj strani, usledio je centaršut, a lopta se odbila pravo na nogu Kurtisu Džonsu koji je preciznim udarcem savladao Ramsdejla.

Domaći fudbaleri reklamirali su da je lopta izašla u gol aut prilikom prodora Liverpulovog beka, ali se VAR soba nije oglasila, a usporeni snimak je pokazao da je Arnold u poslednjem trenutku uputio centaršut i zadržao loptu u terenu.

Liverpulu je samo nekoliko minuta kasnije opravdano poništen gol Sadija Manea jer se Senegalac nalazio u ofsajdu.

Roberto Firmino se u 64. minutu iskupio za promašeni zicer iz prvog poluvremena.

Kombinovao je po desnoj strani sa Džonsom, zatim odigrao dupli pas sa Maneom, ušao u kazneni prostor i onda pored tri igrača Šefilda uputio udarac koji je uz pomoć defanzivca domaćih prevario Ramsdejla za konačnih 2:0.

Poslednji meč 26. kola u ponedeljak uveče igraju Everton i Sautempton.