Fudbaleri Arsenala pobedili su Lester rezultatom 3:1 u utakmici 26. kola Premijer lige.

Lester je bolje otvorio meč i poveo već posle šest minuta.

Juri Tielmens posle solo prodora po desnom boku i odličnog udarca savladao Bernda Lena, ali je to bilo sve što je ekipa Brendana Rodžersa uspela da uradi.

Arsenal je preko Davida Luiza stigao do izjednačenja u 39. minutu, da bi Aleksandre Lakazet u drugom minutu nadoknade precizno izveo penal, nakon što je Vilfred Ndidi igrao rukom u kaznenom prostoru Lestera.

Arsenal je overio pobedu u 52. minutu nakon što je Nikolas Pepe lako završio akciju i neometan poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Arsenal je stigao do 39. boda ove sezone i od pozicije koja vodi u evrokupove sada su udaljeni samo šest bodova.

„Tobdžije“ su usput prekinule i neprijatan niz protiv Lestera u Premijer ligi nakon što su upisali prvu pobedu nad „lisicama“ od oktobra 2018. godine.

Aleksandar Mitrović se posle tri nedelje odsustva zbog koronavirusa vratio u ekipu Fulama.

Srpski reprezentativac igrao je od 73. minuta na gostovanju Kristal Palasu, za koji je ceo meč odigrao Luka Milivojević.

Mali londonski derbi završen je bez golova što je rezultat koji je daleko više prijao Palasu.

Ekipa Roja Hodžsona udobno je smeštena na 13. mestu sa 33 boda, dok je Fulam prvi tim u zoni ispadanja, sa tri boda manje od sedamnaestoplasiranog Njukasla.