Fudbaleri Liverpula pobedili su Kristal Palas na Enfildu sa 3:0 u okviru petog kola engleske Premijer lige, čime su se makar do nedelje osamili na prvom mestu.

Kristal Palas je pokušao da pruža otpor tokom celog meča, ali su ipak tri puta kapitulirali.

Pred sam kraj prvog poluvremena, Sadio Mane je nakon Salahovog šuta naleteo na odbitak i pogodio za 1:0.

Ovo je bio Maneov deseti gol na devet uzastopnih utakmica protiv Kristal Palasa i ukupno njegov 100. za Liverpul čime je ušao u istoriju kluba na dva načina.

Sve dileme oko pobednika rešio je Salah u 78. minutu, da bi rezervista Nabi Keita fenomenalnim šutem pogodio za konačnih 3:0.

Liverpul sada ima 13 bodova i nalazi se na čelu tabele. Prvi pratioci su Mančester junajted i Čelsi sa po 10 bodova, a oni svoje mečeve igraju u nedelju od 15, odnosno 17.30 časova.

Mančester siti je još jednom razočarao svoje navijače, pošto je na domaćem terenu protiv Sautemptona remizirao (0:0).

Siti je tokom celog meča imao posed na svojo strani, ali je i Sautempton neretko pretio.

Najveća šansa viđena je u četvrtom minutu nadoknade meča, kada je Rahim Sterling postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

Takođe, treba pomenuti da je Siti bio veoma blizu da u 64. minutu ostane sa igračem manje. Kajl Voker je nesmotreno startovao u svom kaznenom prostoru, za šta je prvobitno dobio crveni karton, ali je nakon gledanja VAR-a odluka preinačena, pa nije bilo ni penala za goste ni crvenog kartona za beka Sitija.

Fudbaleri Sautemptona slave remi sa Sitijem, Foto: AP Photo/Rui Vieira

Fudbaleri Arsenala su pobedili Barnli u gostima rezultatom 1:0.

Pobedonosni gol postigao je Martin Edegor iz slobodnog udarca u prvom poluvremenu.

Ovo je njegov prvi gol od ponovnog dolaska u Arsenal.