Fudbaleri Čelsija pobedili su u gostima ekipu Votforda sa 2:1, u utakmici 14. kola Premijer lige, a pobede su upisali i Mančester siti i Liverpul.

Utakmica na Vikaridž Roudu prekinuta je posle samo 12 minuta igre pošto je jednom od navijača pozlilo na tribinama. Navijaču, koji je doživeo srčani zastoj, ukazana je pomoć nakon čega je prebačen u bolnicu.

Meč je nastavljen posle pola sata pauze, a Čelsi je poveo u 29. minutu golom Mejsona Maunta. Domaći tim je izjednačio preko Emanuela Denisa u 43. minutu, a konačan rezultat postavio je Hakim Zijeh u 72. minutu, na asistenciju Maunta.

Čelsi je upisao desetu pobedu od početka šampionata i prvi je na tabeli sa 33 boda, odnosno ima bod više od Mančester sitija koji je pobedio Aston Vilu u gostima sa 2:1.

Siti je oba gola postigao u prvom poluvremenu, preko Rubena Dijaša u 27. i Bernarda Silve u 43. minutu, dok je jedini gol za Aston Vilu postigao Oli Votkins u 47. minutu.

Fudbaleri Liverpula pobedili su u gostima ekipu Evertona sa ubedljivih 4:1.

Liverpul je poveo u devetom minutu udarcem Džordana Hendersona sa ivice kaznenog prostora, da bi se posle deset minuta u strelce upisao i Mohamed Salah posle kontranapada „crvenih“.

Demaraj Grej je u 38. minutu smanjio na 2:1, ali je ekipa Jirgena Klopa u nastavku potvrdila ubedljivu pobedu. Prvo je Salah u 64. minutu postigao svoj drugi gol na meču, a konačan rezultat postavio je Diogo Žota u 79. minutu.

Liverpul je upisao devetu pobedu, ali je ostao na trećem mestu na tabeli sa 31 bodom. Na drugoj strani, Everton je posle osme utakmice bez pobede na 14. poziciji sa 15 osvojenih bodova.