Fudbaleri Liverpula pobedili su Arsenal sa 4:0 u meču 12. kola engleske Premijer lige.

Da nije bilo maestralnog golmana Arona Ramsdejla, poraz Arsenala bio bi utoliko teži, pošto Mikel Arteta nije imao baš nikakvo rešenje za tim Jirgena Klopa.

Dvojica menadžera su se u jednom trenutku žestoko verbalno sukobila pored terena, dok su na terenu dominirali igrači iz Liverpula.

Oni su od prvog minuta imali više šansi, Ramsdejl je samo u prvih tridesetak minuta igre u dva navrata spasavao svoj klub.

Poklekao je tek u 39. minutu kada se Sadio Mane posle prekida našao između dvojice igrača Arsenala, pronašao je prostor i glavom pogodio dalji ugao gola za 1:0.

Na 2:0 povisio je Diogo Žota u 52. minutu, posle velike greške Nunja Tavareša i rizične, presečene lopte.

Žota ju je pokupio, napravio dve dobre finte pred golom rivala, obišao je i Ramsdejla i lagano plasirao loptu u mrežu.

Gledajte Premijer ligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Premijer lige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta (PROMO)

Mohamed Salah se upisao u strelce u 73. minutu kada je ispratio kontru i dodavanje Sadija Manea sa leve strane.

Nije imao težak zadatak, pošto je bio sam pred golom, u trenutku kada je odbrana „tobdžija“ uveliko kapitulirala.

Konačan rezultat postavio je Takumi Minamino, tek što je ušao u igru umesto Žote u 76. minutu. On je samo overio trijumf „redsa“ i dodatno je „pokopao“ londonski klub.

Liverpul sada ima 25 bodova i nalazi se na drugom mestu Premijer lige iza Čelsija koji ima 29 bodova. Arsenal je na petom mestu sa 20 bodova.