Derbi šampionata Francuske između Pari Sen Žermena i Marseja nije mogao da se završi na miran način. Slavili su gosti sa juga sa 1:0, ali je kraj meča prošao u ružnim i haotičnim scenama.

Prvi put posle devet godina Marsej je odneo bodove sa „Parka prinčeva“, Parižanima nije pomogao ni povratak Nejmara na teren, pa je šampionski tim zabeležio i drugi poraz ove sezone.

Jedini gol postignut je u 31. minutu, Dimitri Paje je izveo prekid, utrčao je Tovan i poslao loptu u mrežu „svetaca“.

Sudija je u 62. minutu opravdano poništio gol Anhela di Marije, koji je bio u ofsajdu, ali je potom minut kasnije poništio gol i Marseju, tačnije Benedetu koji je, utisak je, bio u dozvoljenoj poziciji po prijemu lopte.

Svejedno, ružne scene viđene su na kraju kada je u sedmom minutu nadoknade sudija Brisar morao da reaguje i pokaže čak pet crvenih kartona!

Sve je zakuvao Kurzava, a proključao je Nejmar!

Brazilac je po izlasku sa terna optužio igrača Marseja za rasizam. On je navodno rekao, „udario sam ga zato što me je vređao na rasnoj osnovi“.

Trojica iz tima PSŽ koji su isključeni posle gužve i udaranja na sredini terena bili su Kurzava, Paredes i Nejmar, a kod Marseja Amavi i Benedeto.

Nemanja Radonjić je na terenu bio od 77. minuta u dresu Marseja, kada je u igri zamenio Dimitrija Pajea.