Liga konferencija: Slavija se iživljavala, kraj za Budućnost, debakl Osijeka

Fudbal 29. jul 202200:44 > 00:52
Podeli:
Foto: EPA-EFE/Stefan Jerrevang

Okončano drugo kolo.

Revanš mečevima stavljena je tačka na 2. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija, a ova runda neće ostati u lepom sećanju ekipama sa Balkana.

PROČITAJTE JOŠ...

Nakon što je Radnički iz Niša ispao od Gzire sa Malte, istu sudbinu su doživeli hrvatski Osijek, podgorička Budućnost, te slovenačka Mura.

Iako ne preterano poznat u evropskim okvirima, Osijek je odigrao dobrih 90 minuta u Kazahstanu, pa je bilo očekivano da će u Hrvatskoj uspeti da odbrani stečenu prednost. Kako je rezultat iz prve utakmice bio aktuelan i nakon 45 minuta u Osijeku, izgledalo je da je pitanje pobednika maltene rešeno, ali je ekipa Kizilzara pokazala zube, dva puta zatresla mrežu i sa 3:2 prošla u narednu rundu.

Budućnost je na svom terenu protiv Brejdablika sa Islanda vodila sa 1:0 u prvom poluvremenu, ali je u 51. minutu Torvaldson vratio razliku na dva gola, pa "đetićima" nije pomogao ni drugi pogodak četiri minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Mura je dočekala Sent Patriks iz Irske nakon 1:1 na gostovanju, nakon 120 minuta nije bilo pogodaka, a Irci su prošli dalje boljim izvođenjem penala - 6:5.

Takmičenje je završila i Rijeka, koja je po drugi put poražena od Đurgardena, ovog puta sa 2:0.

Najubedljiviju pobedu ostvarila je praška Slavija, koja je sa 7:0 (ukupno 11:0) izbacila Sejnt Džozefs sa Gibraltara.

Liga konferencija, renvaš mečevi 2. kola

Četvrtak

Astana (Kazahstan) – Rakov (Poljska) 0:1 (0:1), prvi meč 0:5

(Korčegin 16)

Gabala (Azerbejdžan) – MOL Fehervar (Mađarska) 2:1 (1:1), prvi meč 1:4

(Muradov 34, Silva 73 – Zivzivadze 44)

Kisvarda (Mađarska) – Kairat Almati (Kazahstan) 1:0 (1:0), prvi meč 1:0

(Mešanović 39)

Milsami (Moldavija) – KuPS (Finska) 1:4 (1:1), prvi meč 2:2

(Ginsari 45+2 – Bispo 27, Mietinen 53, Kariljo 88, Valenčić 90+1)

Paide (Estonija) – Ararat (Jermenija) 0:0 – penalima 5:3, prvi meč 0:0

Elfsborg (Švedska) – Molde (Norveška) 1:2 (1:0), prvi meč 1:4

(Baidu 40 – Brejvik 54, Fofana 83)

Netanja (Izrael) – Bašakšehir (Turska) 0:1 (0:1), prvi meč 1:1

(Ndaišimje 9)

APOEL (Kipar) – Botev Plovdiv (Bugarska) 1:0 (1:0), prvi meč 0:0

(Čebake 45+1, Efrem 90+3)

CSKA Sofija (Bugarska) – Makedonija GP (Severna Makedonija) 4:0 (1:0), prvi meč 0:0

(Mateji 31, Jomov 61, Tufegdžić 78, Nazion 87)

Dinamo Batumi (Gruzija) – Leh Poznanj (Poljska) 1:1 (0:0), prvi meč 0:5

(Vatsadze 64 – Červinski 76)

Đurgarden (Švedska) – Rijeka (Hrvatska) 2:0 (0:0), prvi meč 2:1

(Hin 55, Banda 84)

Levadija (Estonija) – Hibernijans (Malta) 1:1 (0:0), prvi meč 2:3

(Ojgus 79 – Apas 78)

Lilestrem (Norveška) – SJK (Finska) 5:2 (2:1), prvi meč 1:0

(Metju 23, Fridjonson 43, 56, 61, Rosler 85 – Lajne 31, Rojas 90+1)

Nefči Baku – Azerbejdžan – Aris (Kipar) 3:0 (1:0), prvi meč 0:2

(Donioh 38, Silvestre 57, Saif 62)

Njutaun (Vels) – Trnava (Slovačka) 1:2 (1:0), prvi meč 1:4

(Vilijams pen 35 – Štefanik 73, Bukata 79)

Riga (Letonija) – Ružemberok (Slovačka) 2:1 (1:0), prvi meč 3:0

(Babek 39, Soisalo 58 – Maslo 53)

Slavija Prag (Češka) – St. Džozefs (Gibraltar) 7:0 (4:0), prvi meč 4:0

(Olajinka 18, 29, Jurečka 20, Fila 34, Tehi 48, Everton 90+3, Traore 90+4)

Viborg (Danska) – Suduva (Litvanija) 1:0 (1:0), prvi meč 1:0

(Said 1)

Viking (Norveška) – Sparta Prag (Češka) 2:1 (1:1), prvi meč 0:0

(Vevante 45, Traore 90+2 – Zeveni 42)

Radnički Niš (Srbija) – Gzira (Malta) 3:3 (2:2, 1:1) – penalima 1:3, prvi meč 2:2

(Tolordava 15, Petrov 77, Pejović pen 102 – Džeferson 15, 90+12, Maksvel 117)

Olimpija (Slovenija) – Sepsi (Rumunija) 2:0 (2:0, 0:0) – penalima 2:4, prvi meč 1:3

(Kvesić 61, Krefl 70)

FCSB (Rumunija) – Saburtilo Tbilisi (Gruzija) 4:2 (1:0), prvi meč 0:1

(Dava 44, Eđuma 55, Koman 80, Radunović pen 87 – Gošteliani 69, Tabatadze 78)

Makabi Tel Aviv (Izrael) – Zira (Azerbejdžan) 0:0, prvi meč 3:0

PAOK (Grčka) – Levski Sofija (Bugarska) 1:1 (0:1), prvi meč 0:2

(Dantas 56 – Ronaldo 25)

Univerzitatea Krajova (Rumunija) – Vlaznija (Albanija) 3:0 (0:0), prvi meč 1:1

(Mateu 58, Silva 62, Gaman 80)

Lehija Gdanjsk (Poljska) – Rapid (Austrija) 1:2 (0:2), prvi meč 0:0

(Cvolinski 83 – Kun 16, Grul 18)

Brondbi (Danska) – Pogon Šćećin (Poljska) 4:0 (2:0), prvi meč 1:1

(Henlund pen 17, 33, Kvistgarden 52, Divković 62)

Čukarički (Srbija) – Rasing (Luksemburg) 4:0 (2:0), prvi meč 4:1

(Badamosi 39, 41, Ivanović 52, Spasojević 73)

Dinamo Minsk (Belorusija) – Hapoel Bir Šiva (Izrael) 0:1 (0:0), prvi meč 1:2

(Hatuel 85)

Drita (tzv Kosovo) – Antverpen (Belgija) 0:2 (0:0), prvi meč 0:0

(Krasnići 53, Balikviša 90+8)

Hamrun (Malta) – Velež (BiH) 1:0 (1:0), prvi meč 1:0

(Džoni 15)

Konjaspor (Turska) – BATE Borisov (Belorusija) 2:0 (2:0), prvi meč 3:0

(Rahmanović 37, Kalvo 43)

Lači (Albanija) – Petrokub (Moldavija) 1:4 (1:0), prvi meč 0:0

(Mazrekaj 38 – Kotogoi 54, Ambros 74, 75, Kojokaru 90+3)

Škendija (Severna Makedonija) – Valmeira (Letonija) 3:1 (2:1), prvi meč 2:1

(Bejtulaj 11, Dorijev 33, Ramadani 85 – Murata 25)

Sligo (Irska) – Madervel (Škotska) 2:0 (1:0), prvi meč 1:0

(Blanej 4, Mata 90+1)

Jang Bojs (Švajcarska) – Lijepaja (Letonija) 3:0 (2:0), prvi meč 1:0

(Nsame 2, Rudani 41, Niase 72)

Mura (Slovenija) – St. Patriks (Irska) 0:0 – penalima 5:6, prvi meč 1:1

Vaduz (Lihtenštajn) – Koper (Slovenija) 1:1 (0:1, 0:0), prvi meč 1:0

(Sasere 101 – Kotnik 88)

Budućnost (Crna Gora) – Brejdablik (Island) 2:1 (1:0), prvi meč 0:2

(Janković 38, Adžić 86 – Torvaldson 51)

Osijek (Hrvatska) – Kizilzar (Kazahstan) 0:2 (0:0), prvi meč 2:1

(Ivaniadze 62, Kone 71)

Tre Fiori (San Marino) – B36 Toršavn (Farska Ostrva) 0:0, prvi meč 0:1

Tuzla siti – AZ Alkmar (Holandija) 0:4 (0:1), prvi meč 0:1

(de Vit 34, Pavlidis 61, Lahdo 63, De Jong 81)

Krusaders (S. Irska) – Bazel (Švajcarska) 1:1 (0:1), prvi meč 0:2

(Louri 53 – Milar 36)

Dunajska Streda (Slovačka) – Vikingur (Farska Ostrva) 2:0 (2:0), prvi meč 2:0

(Krstović 26, Veselovski 34)

Puškaš Akademija (Mađarska) – Vitoria Gimaraeš (Portugalija) 0:0, prvi meč 0:3

Zrinjski (BiH) – Tirana (Albanija) 3:2 (2:0), prvi meč 1:0

(Janković 25, Ticinović 36, Kuze 80 – Ismajlgeci 51, Ćića 84)

Utorak

Linkoln (Gibraltar) – Tobol (Kazahstan) 0:1 (0:1), prvi meč 0:2

(Tošić 31)

TNS (Vels) – Vikingur (Island) 0:0, prvi meč 0:2

Balkani (tzv Kosovo) – La Fiorita (San Marino) 6:0 (2:0)

(Rahmani 6, 8, 69, Abazi 73, 90+1, Krasnići 75)

Sreda

Inter Eskaldes (Andora) – Kluž (Rumunija) 1:1 (1:0), prvi meč 0:3

(Soldevila 21 – Deak 51)

AIK (Švedska) – Vorskla (Ukrajina) 2:0 (1:0, 1:0), prvi meč 2:3

(Mendes 45+3, Bjornstrom 107)

Gomel (Belorusija) – Aris (Grčka) 1:2 (0:1), prvi meč 1:5

(Gogolašvili pen 82 – Grej 45, 90+3)

Klaksvik (Farska Ostrva) – Sutjeska (Crna Gora) 1:0 (0:0), prvi meč 0:0

(Kletskard 66)

BONUS VIDEO Zavirite u garažu Kristijana Ronalda - neće vam biti dobro

 

Pratite nas i na društvenim mrežama:

Facebook, Twitter, Instagram

Komentari

Vaš komentar