Katalonci čuvaju prvo mesto.

Fudbaleri Barselone savladali su Osasunu sa 2:1 i tako se dodatno odlepili od Real Madrida nakon utakmice 14. kola španske Primere.

Ipak, Katalonci su do celog plena u Pamploni stigli na veoma težak način.

U toku je bio šesti minut kada je Ruben Garsija asistirao a njegov prezimenjak David pogodio mrežu Barse za 1:0.

U 11. minutu Robert Levandovski je dobio prvu javnu opomenu, a 20 minuta kasnije Barselona je ostala sa igračem manje pošto je Poljak nakon nesmotrenog starta na protivničkoj polovini i udarca laktom igrača Osasune dobio drugi žuti karton.

Bez svoj najboljeg igrača Katalonci su ipak uspeli da preko Pedrija u 48. minutu stignu do poravnanja, a gol za pobedu postigao je Rafinja pet mintua pre kraja.

Barsa je tako prednost nad Realom, uz meč više, povećala na pet bodova, dok Osasuni preostaje da žali zbog velike prilike da dođe do čitavog plena protiv velikog protivnika i napravi korak ka mestu u Ligi šampiona.