Fudbaleri Verone pobedili su Benevento rezultatom 3:1 (1:0) u poslednjem meču šestog kola Serije A. Strelac trećeg gola za domaće bio je srpski reprezentativac Darko Lazović, koji je potvrdio odličnu formu.

Osim Lazovića, za Veronu je od srpskih fudbalera igrao i Ivan Ilić.

Prethodno je Verona vodila pogotkom Antonina Baraka u 17. minutu, a u 56. je izjednačio Đanluka Lapadula.

Novu prednost Veroni doneo je ponovo Barak u 63. minutu, da bi Lazović otklonio sve dileme oko toga kome idu sva tri boda u 77. minutu, kada je pogodio na asistenciju Di Marka.

Benevento je utakmicu završio sa igračem manje, pošto je u 73. minutu isključen Đanluka Kaprari.

Verona je sedma na tabeli posle šest kola sa 11 bodova, dok Benevento ima šesti i zauzima 14. mesto u italijanskom prvenstvu.