Pobede favorita.

Branilac trofeja u Kupu Nemačke fudbaleri Lajpciga plasirali su se u četvrtfinale tog takmičenja, pošto su na svom terenu pobedili Hofenhajm sa 3:1.

Lajpcig je poveo u osmom minutu golom Emila Forsberga, a prednost je udvostručio Konrad Lajmer pogotkom u 41. minutu. Gostujuća ekipa smanjila je zaostatak golom Kaspera Dolberga u 77. minutu, a konačan rezultat postavio je Timo Verner u 84.

Lajpcig je prošle sezone osvojio Kup i to je bio prvi trofej kluba koji je osnovan 2009. godine.

U četvrtfinalu je i Bajern iz Minhena, koji je na gostujućem terenu pobedio Majnc sa 4:0.

Minhenski tim poveo je golom koji je Erik Maksim Čupo Moting postigao u 17. minutu, a drugi gol postigao je Džamal Musijala u 30. minutu. Strelac za Bajern potom je bio Leroj Sane u 44. minutu, a konačan rezultat postavio je Alfonso Dejvis u 84. minutu. Najnovije pojačanje tima iz Bavarske, doskorašnji fudbaler Mančester sitija Žoao Kanselo, zabeležio je asistenciju na debiju za Bajern.

BONUS VIDEO VAR poništio majstoriju Danijela Aleksića, majstoriju „rabonom“ kakva se retko viđa