Fudbaleri Lajpciga pobedili su na svom terenu Štutgart sa 2:0, u utakmici 31. kola Bundeslige.

Golove su postigli Amadu Hajdara u 46. minutu i Emil Forsberg u 67. minutu iz jedanaesterca.

Štutgart je od 14. minuta igrao sa desetoricom, pošto je crveni karton dobio Nuiru Ahamada.

Lajpcig sada ima 19 pobeda u ligi i drugi je na tabeli sa 64 boda.

Štutgart je pretrpeo četvrti uzastopni poraz, ukupno 12. u prvenstvu i zauzima 10. mesto na tabeli sa 39 bodova.

Ubedljivu pobedu je ostvarila Borusije Menhengladbah koja je sa 5:0 deklasirala Arminiju Bilefeld.

Dvostruki strelac bio je Bril Embolo, dok su po gol dali Markus Tiram, Rami Bensebaini i Alasan Plea.

Borusija je sedma na tabeli i i dalje je u igri za šesto mesto koje vodi u novo takmičenje UEFA, Ligu konferencija.

Arminija ima 30 bodova, jedan više od Kelna koji je na 16. mestu koje vodi u baraž za opstanak u ligi.