Na tri susreta 27. kola Serije A postignuto je ukupno 14 pogodaka.

Vrlo efikasan dan na Apeninskom poluostrvu otvorili su fudbaleri Intera i Sasuola koju su remizirali (3:3)

Frančesko Kaputo je već u četvrtom minutu, na asistenciju Filipa Djuričića, doneo prednost Sasuolu, ali je domaći tim u finišu prvog poluvremena preokrenuo rezultat golovima Romelua Lukakua sa penala i Kristijana Biragija.

Na 2:2 izjednačio je Domeniko Berardi sa bele tačke u 81. minutu, novu prednost Interu doneo je pet minuta kasnije Borha Valero, a konačan rezultat postavio je Djandjakomo Manjani u 89. minutu.

Roma je na svom terenu, posle preokreta, savladala Sampdoriju. Gosti su poveli već u 11. minutu preko Gabiadinija, međutim Edin Džeko je u drugom poluvremenu režirao potpuni preokret.

Bosanski golgeter je u 64. minutu izjednačio rezultat, a pet minuta pre kraja je svom timu obezbedio i ceo plen.

Manje uspeha imao je drugi rimski klub koji je poražen na gostovanju Atalant (3:2).

Tim iz Bergama u pobedi protiv Lacija stigao je do sume od 77 pogodaka i tako izjednačili rekord iz najefikasnije sezone u klupskoj istoriji ostvsren prošle godine.

Lacio je poveo autogolom De Runa u 5. minutu, a šest minuta kasnije vođstvo je sjajnim golom udvostručio Sergej Milinković-Savić.

Atalanta je do odlaska na odmor uspela da smanji zaostatak, a u 66. minutu Milanovski je izjednačio rezultat.

Pobedu domaćinu u 80. minutu doneo je Palomino na asistenciju Gomeza.