Fudbaleri Lacija savladali su Atalantu rezultatom 3:1 u utakmici 20. kola Serije A.

Dva kluba su se pre nekoliko dana srela u Kupu Ialije gde je trijumfovala Atalanta, ali je susret u okviru Serije A pripao rimskom klubu.

Lacio je poveo posle samo tri minuta igre sjajnim pogotkom nekadašnjeg fudbalera Voždovca Adama Marušića, a gosti su mogli i do drugog gola u prvih 45 minuta, ali je udarac Sergeja Milinkovića-Savića zaustavio okvir gola.

Lacio je bolju igru naplatio u 51. minutu kada je strelac bi Hoakin Korea, a zatim su u poslednjih deseak minuta pala još dva gola.

Atalanta je uspela da smanji zaostatak preko Marija Pašalića u 79. minutu, ali je samo tri minuta kasnije Lacio rešio pitanje pobednika kada je Vedat Murići postavio konačan rezultat.

Milinković-Savić odigrao je svih 90 minuta za Lacio koji je prekinuo Atalantin niz od 11 mečeva bez poraza u svim takmičenjima.

Rimljani su pretkli Atalantu na tabeli pa sada zauzimaju peto mesto sa 37 bodova.

Neporažena je ostala i ekipa Sasuola koja je u četvrtom minutu sudijske nadokande izvukla remi na Sardiniji protiv Kaljarija.

Domaći su vodili od 75. minuta golom Žoaa Pedra, ali je Džeremi Boga u poslednjim minutima utakmice doneo veliki bod gostima.

Filip Đuričić igrao je do 78. minuta za gostujući sastav.

Sasuolo je osmi na tabeli sa 31 bodom, dok je Kaljari prvi tim u zoni ispadanja sa 15 bodova.