Fudbaleri Reala su u malom gradskim derbiju na stadionu "Allfredo di Stefano" pobedili Hetafe sa 1:0 u poslednjem meču 33. kola La Lige i tako povećali prednost nad rivalaom Barselonom na četiri boda.

Do kraja bitke za titulu u La Ligi ostalo je još pet kola, a Real je imao poprilično muke da savlada žilavog komšiju iz predgrađa, koji i dalje gaji ambicije da može do četvrte pozicije i Lige šampiona.

Bilo je teško očekivati da Hetafe nešto uradio kao gost protiv Reala, ali imali su svoje momente i šanse koje nisu iskoristili, zbog čega su kažnjeni u samom finišu meča.

U prvom delu, Oliveira Miraamontes je u desetom minutu mogao da savlada gomana Reala Tiba Kurtou, ali je Belgijanac sjajno odbranio, da bi u 24. minutu Vinisijus Žunior imao priliku za domaći tim.

I Isko je u 36. minutu je mogao da se upiše u strelce, baš kao i Luka Modrić u 58, da bi minut kasnije Haime Mata imao priliku za goste, ali ni on je nije iskoristio.

Oliveira Miramontes je u 78. minutu nesmotreno reagovao i napravio prekršaj za penal i taj poklon Real je pretvorio u pobedu, a strelac je bio kapiten Serhio Ramos.

Do kraja, igralo se dosta nervozno, ali nije bilo prilika, pa je tim Zinedina Zidana ipak sačuvao prednost i stigao do 22. pobede u sezoni.

Reprezentativac Srbije Luka Jović je posle dužeg vremena bio na spisku od 24 fudbalera, ali Zidan mu nije dao priliku ni pored novog pravila da ima pravo na pet izmena. Bivši napadač Ajntrahta je ceo meč presedeo na klupi.