Foto EPA-EFE/MARISCAL

Fudbaleri Atletiko Madrida su u poslednjem meču subotnjeg programa u 32. kolu La Lige pobedili ekipu Alavesa sa 2:1 (0:0).

tako su izabranici trenera Dijega Simeonea potvrdili još jednom dobru formu, ovo im je bila četvrta uzastopna pobeda, dok Alaves ima isto toliko poraza u poslednjih pet mečeva.

Na „Vando Metropolitanu“ sve bitno dogodilo se u drugom poluvremenu, kada su postignuta sva tri pogotka.

Prvo je u 59. minutu Saul Nigez posle sjajnog centaršuta Kirana Tripijea doneo prednost „jorgandžijama“, da bi u 73. bio dosuđen penal za domaći tim.

Dijego Kosta je bio precizan i Atletiko je tako poveo sa 2:0.

U trećem minutu nadoknade sviran je i penal za goste koji je Hoselu pretvorio u pogodak, ali nije bilo više vremena da se načini preokret.

Prethodno, Fudbaleri Osasune su kao domaćini slavili protiv Leganesa takođe sa 2:1.

Osasuna je povela sjajnim golom Enrika Galjega u devetom minutu, uhvatio je makazice sa nekih sedam metara od gola protivnika, golman gostiju bio je nemoćan.

U nastavku, Aviles je u 50. minutu izjednačio na 1:1, da bi u šestom minutu nadoknade, drugim golom Galjega osasuna stigla do trijumfa, čime je samo pogurao ekipu Leganesa ka Segundi.