Fudbaleri Frajburga plasirali su se u polufinale nemačkog Kupa, pošto su na gostovanju posle produžetaka savladali Bohum sa 2:1.

Nils Petersen je u 51. minutu doveo goste u vodjstvo, a izjednačenje Bohumu donosi Sebastijan Polter u 64. minutu.

Gol za pobedu i plasman medju četiri najbolja Frajburgu je doneo Roland Šalai u poslednjem minutu drugog produžetka.

Srpski fudbaler Miloš Pantović igrao je za Bohum od 83. minuta.

Fudbaleri HSV-a plasirali su se u polufinale Kupa, pošto su na svom terenu posle penala pobedili Karlsrue sa 3:2.

Gosti su poveli golom Filipa Hajzea u 40. minutu, a rezultat je povećao Filip Hofman u 50. minutu.

Dva minuta kasnije Robert Glacel je postigao pogodak za tim iz Hamburga, a u 71. minutu gosti ostaju sa desetoricom na terenu, posle drugog žutog kartona Kristofera Kobalda.

U 72. minutu Soni Kitel je promašio penal za HSV, da bi Glacel svojim drugim golom u prvom minutu nadoknade odveo meč u produžetke.

Pošto nije bilo promene rezultata, pristupilo se izvodjenju jedanaesteraca, a HSV je u penal seriji slavio sa 3:2.

Oba tima igraju u nemačkoj drugoj ligi. HSV je poslednji put u polufinalu nemačkog Kupa igrao u sezoni 2018/19.

Fudbaleri Lajpciga plasirali su se u polufinale pošto su na gostovanju savladali Hanover sa 4:0.

Gosti su do pobede nad drugoligašem došli golovima Kristofera Nkunkua u 17. i 22. minutu, Konarda Lajmera u 67. i Andrea Silve u 73. minutu.

U narednu fazu se juče plasirala i ekipa Union Berlina, koja je sa 3:2 pobedila gradskog rivala Hertu.

Kup Nemačke, četvrtfinale

Sreda

Hamburger – Karlsrue 2:2 (0:1) – penalima 3:2

(Glacel 52, 90 – Hese 40, Hofman 51, Kobald ck 71)

(Beker 45, Volgsamer 75 – Kjereh 21)

BONUS VIDEO Savićević: Da je Robi ostao, pobedili bismo Mančester i igrali novo finale Lige šampiona