Filip Kostić, srpski reprezentativac, postigao je gol i upisao još dve asistencije za Ajntraht na utakmici Bundeslige koju je njegov tim dobio rezultatom 3:1 protiv Hofenhajma.

Kostić je u 15. minutu meča iskoristio odličan pas u prostor Amina Junesa, istrčao po levom boku i onda rutinski završio akciju preciznim udarcem u levi ugao golmana domaćih Baumana.

Hofenhajm je uzvratio u nastavku meča kada je Bebu izjednačio na 1:1 u 47. minutu, ali je u poslednjih pola sata na scenu ponovo stupio neumorni Kostić.

Najpre je u 62. minutu spremio gol za Evana Ndiku, da bi dva minuta kasnije uputio centaršut koji je Andre Silva pretvorio u treći gol za Ajntraht, postavivši konačan rezultat.

Kostić je odigrao svih 90 minuta za Ajntraht, dok je Luka Jović šansu dobio od 73. minuta.

U ekipi Hofenhajma, Mijat Gaćinović je zamenjen na početku drugog poluvremena.