Filip Kostić Foto:EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Kostić i tim iz Fraknfurta nastavili fantastičnu sezonu.

Fudbaleri Ajntrahta savladali su Vest Hem sa 1:0 i tako ukupnim rezultatom 3:1 prošli u finale Lige Evrope, dok je Glazgov Rendžers sa 3:1 nadoknadio 1:0 iz prvog meča i preko Lajpciga stigao do borbe za trofej.

Od samog početka meča bilo je jasno da Vest Hem ne očekuje lak zadatak u Nemačkoj, a on je postao gotovo nemoguć kada je Aron Kresvel dobio crveni karton zbog faula nad Jensom Haugeom. Nije Filip Kostić uspeo iz slobodnog udarca koji je usledio da pogodi gol, ali se jeste radovao osam minuta kasnije, pošto je u 26. Rafael Bore iskoristio asistenciju Ansgara Knaufa i doneo 1:0.

U nastavku meča oba tima su imala po nekoliko prilika, ali nije bilo promene rezultata, pa će 18. maja Ajntraht igrati svoje treće evropsko finale u Sevilji.

A rival će biti ekipa Glazgov Rendžersa, koja je nakon poraza u prvoj utakmici (1:0) slavila sa 3:1 protiv Lajpciga i obezbedila mesto u borbi za trofej. Golove su dali Džejsm Tavernije u 19. i Glen Kamara i 24. minutu za Rendžers, potom je Kristofen Nkunku smanjio na 2:1 u 71. minutu ,ali je prolaz doneo Džon Lundstram u 81. minutu susreta.

Ajntraht – Vest Hem 1:0 (1:0)

(Bore 26)

Stadion: Dojče bank park, Frankfurt; Sudije: Hesus Hil Manzano, Dijego Barbero, Anhel Nevado, Hoze Marija Sančez.

Ajntraht: Trap – Tuta, Hintereger (od 8. Ture), N’Dika – Knauf, Sou, Rode (od 76. Jakić), Kostić – Hauge (od 82. Hrustić), Bore (od 82. Pasijensija), Kamada.

Vest Hem: Areola – Kresvel, Zuma, Doson, Koufal (od 87. Jarmolenko) – Fornals (od 74. Benrahna), Rajs, Souček – Lanzini (od 22. Džonson), Antonio, Bouven.

Ajntraht - Vest Hem 1:0