Fudbaleri Juventusa ostvarili su treću pobedu ove sezone u Seriji A pošto su u utakmivi šestog kola slavili na gostovanju Speciju sa 4:1 (1:1).

Bio je to dan povratka Kristijana Ronalda na teren posle tri nedelje pauze tokom kojih je dva puta bio pozitivan na testu na koronavirus.

Ipak, sve to je sada prošlost, Portugalac je igrao kako nas je navikao, dva puta je zatresao mrežu Specije i radovao se tim golovoma kao da su mu prvi u karijeri, a mrežu je zatresao posle samo tri minuta kako je ušao u igru.

Ronaldo i drugovi nisu lako došli do pobede. Specija je prilično namučila izabranike Andree Pirla, koji su sav posao oko pobede morali da završavaju u drugom poluvremenu.

Poveo je šampion Italije golom Alvara Morate u 14. minutu, a Španac je nedugo posle toga imao pravi „deža vi“ sa utakmice Lige šampiona sa Barselonom, kada su mu poništena tri gola zbog ofsajda.

Ovog popodneva „samo“ jedan i to u 24. minutu, a osam minuta kasnije Tomazo Pobeđa je izjednačio na 1:1.

U 56. minutu Pirlo je umesto Paula Dibale na teren poslao Ronalda i taj potez se ubrzo isplatio.

„Stara dama“ je dodala gas, pa je na pas Morate u 59. minutu Kristijano Ronaldo utrčao, predriblao golmana i zatresao mrežu.

Adrije Rabio je u 67. minutu najavio trijumf gostiju, koji je Ronaldo samo potvrdio golom iz jedanaesterca u 76. minutu.

Tako je golgeter Juventusa stigao do petog gola u sezoni na tri utakmice.