Saša Lukić golom hteo da prekine crnu seriju Torina, ali je Lacio pobedio 4:3

Fantastičan meč viđen je u Seriji A i umalo pobeda Torina golom Saše Lukića, ali je crna serija nastavljena, jer je Lacio napravio preokret pogocima u 90+5. i 90+8. minutu za trijumf 4:3.

Kakva utakmica u 6. kolu Kalča… U strelce su se upisali i pomenuti Lukić i Sergej Milinković-Savić, i na kraju su nebesko-plavi odneli ceo plen u Rim posle istinske goleade.

Ali, završnica meča nije bila za one sa slabijim srcem, posle dva potpuna preokreta i 7+.

Lacio je poveo preko Pereire, Torino je preokrenuo na 2:1 pogotkom Bremera u 19. i precizno izvedenim penalom Belotija pet minuta kasnije.

Usledila je i majstorija Sergeja Milinković-Savića iz slobodnjaka sa oko 22-23 metra, i malo je nedostajalo da Torino konačno slavi – posle devet vezanih mečeva bez pobede.

Saša Lukić je „otresao“ defanzivca gostiju Veslija Huda i zatresao mrežu Reine za 3:2. Činilo se da će crni „bikovi“ prekinuti crnu seriju, ali je Lacio uspeo da napravi drugi veliki preokret na severu Italije.

Najpre je Ćiro Imobile poravnao rezultat iz penala u petom minutu sudijske nadoknade, da bi u 90+8. posle prekida i gužve Kaisedo matirao Sirigua za konačnih 4:3 za goste iz Rima.