EPA-EFE/Anna Szilagyi

Zanimljiva borba za vrh u Nemačkoj

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na svom terenu Frajburg sa 3:0, u utakmici sedmog kola Bundeslige.

Bajern je poveo golom Kingslija Komana u 12, a prednost je udvostručio Leroj Sane u 25. minutu. Sane je zatresao mrežu i u 44. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Konačan rezultat postavio je Koman golom u 85. minutu.

Posle pete pobede Bajern je treći na tabeli sa 17 bodova, a Frajburg je osmi sa 10 bodova.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena razbili su na svom terenu Keln sa 3:0.

Strelci za Bajer bili su Jonas Hofman u 22, Žeremi Frimpong u 32. i Viktor Bonifase u 67. minutu.

Bajer je prvi na tabeli sa 19 bodova, a Keln je na poslednjem, 20. mestu sa jednim poenom.

U narednom kolu, Bajer će gostovati Volfsburgu, dok će Keln dočekati Borusiju Menhengladbah.

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su u Frankfurtu Hajdenhajm sa 2:0.

Ajntraht je poveo golom Huga Larsona u 39. minutu, a pobedu je obezbedio Ansgar Knauf u 72. minutu.

Ekipa iz Frankfurta je ostvarila drugu pobedu i osma je na tabeli sa 10 bodova.

Hajdenhajm je pretrpeo četvrti poraz i zauzima 10. mesto sa sedam bodova.

U sledećem kolu Ajntraht će igrati na gostujućem terenu protiv Hofenhajma, a Hajdenhajm će dočekati Augsburg.