FK Midtjiland, FK Ludogorec

Fudbaleri danskom Midtjilanda remizirali su protiv Norsjelanda sa 2:2 uoči utakmice sa Crvenom zvezdom u Ligi Evrope.

Zvezda gostuje Dancima u četvrtak od 18.45, ima maksimalan učinak u grupi F sa šest bodova, Braga ima tri, Midtjiland i Ludogorec po jedan.

Jasno je da Danci moraju da krenu na sve ili ništa protiv Zvezde, tim Dejana Stankovića sa druge strane ima lepu priliku da jednom nogom zakorači u drugu fazu.

Zvezdin rival nije napravio dobru uvertiru, čak je gubio sa 2:0 već od 28. minuta, ali je u 49. Žunior Brumado vratio ekipu u igru.

Izjednačenje je usledilo preko džokera Linda, koji je ušao u 58. minutu, samo četiri minuta kasnije je postigao pogodak vredan boda.

I pored toga, Midtjiland je lider Danske sa 28 bodova, tri manje ima Kopenhagen, koji je vezao dva remija.

Inače, Norsjeland je pre ove utakmice vezao čak pet poraza u šampionatu Danske.