Bundesliga ulazi u završnicu.

Fudbaleri Kelna razbili su Borusiju iz Menhengladbaha u meču 30. kola Bundeslige sa 3:1 nakon furioznih pola sata igre.

Već u 5. minutu Antoni Modeste je lepim udarcem pogodio sam ugao gola domaćeg tima, da bi 15 minuta kasnije Florijan Kajnc iz kaznenog prostora povisio na 2:0.

Kada je u 34. minutu Dejan Ljubičić iz prve zatresao mrežu Menša činilo se da će Borusija pretrpeti pravu katastrofu, ali su „jarčevi“ stali na tri postignuta gola.

Do kraja, Brel Embolo je solo prodorom pet minuta pre kraja doneo svom timu počasni pogodak, ali je bilo prekasno za bilo šta više od toga.

Keln je napravio korak ka plasmanu u kvalifikacije za Ligu konferencija, pošto ima 46 bodova, dva više od Hofenhajma na sedmom mestu, dok je Borusija sa 37 bodova nadomak obezbeđenog opstanka.

Borusija iz Dortmunda je u utakmici odigranoj ranije razbila Volfsburg sa 6:1 i tako zadržala teoretsku šansu da nadoknadi minus od šest bodova u odnosu na Bajern, koji ima i meč manje.