Fudbaleri Totenhema pobedili su Mančester siti sa 1:0 u meču 22. kola Premijer lige i "zabiberili" su "građanima" u šampionskoj trci.

Da uspeh „pevaca“ bude još veći, pokazuje i činjenica da su do trijumfa protiv šampiona Engleske stigli sa igračem manje.

Totenhemu je u 87. minutu isključen Kristijan Romero, ali Siti u preostalom delu meča nije uspeo da postigne gol.

Pobedi ekipe iz severnog Londona se raduju i navijači Arsenala, koji je dan ranije kiksnuo i izgubio od Evertona identičnim rezultatom.

Totenhem je u meču sa Sitijem poveo u 15. minutu, kada je Hari Kejn sa oduševljenjem dočekao veliku grešku igrača Sitija.

Rodri je pred svojim kaznenim prostorom poslao loš pas, presekao ga je Pjer-Emil Hejbjerg i onda desnom nogom u padu, na 12, 13 metara od gola, uposlio Kejna.

Napadaču Totenhema nije bilo teško da sa desetak metara, sam i gotovo neometan pošalje loptu iza leđa Edersona za 1:0. To mu je bio 200. gol u Premijer ligi, a postavio je i klupski rekord postigavši ukupno 267 pogodaka i prestigavši Džimija Grivsa.

Siti je nakon toga nešto više šutirao na gol rivala, pa je Ugo Loris među svojim stativama imao više posla, ali je ostao nesavladan.

Rijad Marez je u završnici prvog poluvremena pogodio prečku, Erik Dajer je izblokiran, svoje šanse je propustio i mladi Hulijan Alvarez, ali je to u 70. minutu učinio i Kejn, kada mu je Ederson odbranio.

To njegovu ekipu nije sprečilo da upiše 12. pobedu sezone i da se sa 39 bodova učvrsti na petom mestu, bod iza Njukasla na mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Siti je sa 45 bodova ostao na drugom mestu Premijer lige, dok je vodeći Arsenal sa utakmicom manje ostao lider sa 50 bodova.

Aston Vila – Lester 2:4 (2:3)

(Votkins 9, Sautar 32 ag – Medison 12, Ihenačo 41, Tete 45+2, Prae 79)

Brentford – Sautempton 3:0 (2:0)

(Mi 41, Mbeumo 44, Jensen 80)

Brajton – Bornmut 1:0 (0:0)

(Mitoma 87)

Mančester junajted – Kristal Palas 2:1 (1:0)

(Fernandeš 7 p, Rašford 62 – Šlup 76)

Vulverhempton – Liverpul 3:0 (2:0)

(Matip 5 ag, Doson 12, Neves 71)

Njukasl – Vest Hem 1:1 (1:1)

(Vilson 3 – Paketa 32)

Čelsi – Fulam 0:0 (0:0)

BONUS VIDEO: Bakljada na utakmici između Zvezde i Vojvodine za Sinišu Mihajlovića