Fudbaleri Juventusa pobedili su ekipu Milana sa 3:1 u poslednjoj utakmici 16. kola Serije A.

Sudar dva najuspešnija italijanska kluba bolje je počeo po goste iz Torina koji su poveli posle 18 minuta.

Asistenciju je upisao Paulo Dibala, a u strelce se upisao Federiko Kijeza.

Milan je uspeo da izjednači do kraja prvog poluvremena, a Davide Kalabrija postigao je vrlo lep gol sa ivice kaznenog prostora nakon asistencije Rafaela Leaa.

Juventus je u nastavku stigao do drugog gola u 62. minut, a posle nove asistencije Dibale, drugi gol na meču postigao je Kijeza.

„Stara dama“ je rešila pitanje pobednika petnaestak minuta pre kraja, a u glavnoj ulozi našli su se igrači koji su zamenili Dibalu i Kijezu.

Dejan Kuluševski je posle solo prodora pronašao Vestona Mekenija, a Amerikanac je postigao svoj drugi gol u sezoni za konačnih 3:1.

Milan je uprkos prvom porazu u sezoni ostao na čelu Serije A sa 37 bodova, a Juventus se popeo na četvrto mesto gde ima 30 bodova, ali i utakmicu manje.