U derbiju 25. kola Bundeslige, Lajpcig i Ajntraht naših Jovića i Kostića odigrali su nerešeno 1:1.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, a meč je rešen u nastavku. Domaćin je imao veći posed lopte i više napadao, ali je najbolje šanse propuštao Ajntraht.

Lajpcig je bio taj koji je prvi postigao pogodak nakon što je Emil Forsberg u 47. minutu iskoristio odbitak.

Izjednačenje i ispostaviće se konačan rezultat postavio je Kamada u 61. minutu, nakon dodavanja Silve.

Trener Ajntrahta ubrzo je napravio izmenu i uveo Luku Jovića.

On je u igru ušao u 72. minutu umesto Andrea Silve, da bi desetak minuta kasnije, nakon kontre i dodavanja Filipa Kostića, istrčao pred golmana Gulačija i promašio ceo gol.

Olakšavajuća okolnost je što je srpski napadač  šutirao slabijom levom nogom.

Lajpcig je ostao drugi sa 54 boda, ali je sada Bajern pobegao na četiri boda prednosti dok je Ajntraht četvrti sa 44 boda, samo dva više od Borusije Dortmund.