Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su Verder iz Bremena sa 3:1 u meču 25. kola Bundeslige dok je Volfsburg sa pet golova deklasirao Šalke.

Robert Levandovski još jednom nije propustio priliku da zatrese mrežu rivala kada mu se šansa ukazala i to je u meču sa Verderom uradio za overu pobede.

Bajern je poveo u 22. minutu golom Leona Gorecke, prednost je udvostručio Serž Gnabri u 35. minutu, a obojicu je asistencijama poslužio Tomas Miler.

Gorecka je bio precizan posle kornera iz kog je lopta išla na prvu stativu gde je bio Miler. Tomas je glavom prebacio u sredinu do Gorecke, a ovaj je takođe glavom zakucao loptu u mrežu.

Miler je u 35. minutu sjajno prihvatio i primirio loptu u šesnaestercu Verdera i samo je odložio po zemlji nekoliko metara ulevo gde je utrčao Gnabri, kom nije bilo teško da pogodi mrežu.

Levandovski je iskoristio metež na metar od gola Verdera posle novog kornera i potvrdio je trijumf, a Niklas Fulkrug, koji je ušao kao zamena u drugom poluvremenu, samo je ublažio poraz.

On je u 86. minutu, posle dobre akcije Verdera, natrčao na odbitak svog saigrača koji je bio sam pred golom Bajerna, ali je promašio.

Fulkrug je imao lakši posao i prazan gol nakon intervencije Manuela Nojera, pa je Bajern slavio sa 3:1 i ostao je prvi u Nemačkoj sa 58 bodova, dok drugoplasirani Lajpcig ima 53.

Volfsburg je svoju šansu da se približi vodećem dvojcu iskoristio u meču sa fenjerašom, ekipom Šalkea koja je i dalje zakucana za dno Bundeslige.

Šalke je ponižen „petardom“, sa 5:0, a Škodran Mustafi koji je došao iz Arsenala da bi pojačao odbranu, načeo je svoj gol u 32. minutu.

Njegovim autogolom je Volfsburg poveo 1:0, da bi u 51. Vejhorst povisio na 2:0, a Baku, Brekalo i Filip su u 58, 64. i 79. minutu rešetali rivala. Volfsburg je sa 48 bodova treći u Nemačkoj, dok je Šalke sa deset bodova na poslednjem mestu.