Vladimir Ivić Foto: Adam Davy / PA Images / Profimedia

Fudbaleri Votforda probili su se na četvrto mesto tabele Čempionšipa pošto su kao domaćini u meču 10. kola pobedili ekipu Stouka sa 3:2 (1:1).

Bila je to peta pobeda tima koji sa klupe predvodi srpski trener Vladimir Ivić.

Tako su se „stršljenovi“ iskupili za poraz od Barnslija (1:0) i vratili u trku za čelni poziciju u Čempionšipu.

Stiven Flečer je u drugom minutu doneo prednost Stouku, da bi u 28. minutu izjednačio Tom Kleverli, bivši vezista Mančester junajteda.

Pedro je u 61. minutu iz penala doneo prednost Votfordu, da bi na 2:2 u 81. minutu izjednačio takođe bivši igrač Junajteda, Nik Pauel.

I kada se očekivala podela plena, u trećem minutu nadoknade Ismaila Sar je pogodio za trijumf Votforda.

Iste večeri, Reding koji sa klupe predvodi Veljko Paunović, doživeo je drugi uzastopni poraz, ovog puta kod kuće od Prestona, 0:3 (0:0).

Strelci za goste bili su Sinkler u 64, Ris u 68. i Pots u prvom minutu nadoknade vremena.

Bez obzira na to, Reding je zadržao čelnu poziciju na tabeli sa 22 boda iz deset mečeva.