Zsolt Szigetvary/MTI via AP

Evropski šampioni idu u plej-of, Mađarska stala na poslednjem stepeniku

Fudbaleri Italije pobedili su Mađarsku u gostima sa 2:0 u poslednjem kolu grupne faze Lige nacija i tako izborili plasman u plej-of.

Mađarska je pred ovaj meč imala dva boda više od Italije i sa remijem bi prošla dalje, ali nije uspela.

Italija je u prednost došla preko Đakoma Raspadorija u 27. minutu, a početkom drugog poluvremena Federiko Dimarko je drugi put matirao golmana Mađarske za konačan rezultat.

Mađari nisu razočarali igrom, imali su i više šuteva i veći posed lopte, ali nedostajala je lopta u mreži.

Utakmicu za Mađarsku je počeo i mladi Miloš Kerkez, inače rođeni Vrbašanin. Bio je u igri do 57. minuta.

Italija se ovom pobedom pridružila Hrvatskoj i Holandiji u plej-ofu, dok ostaje da se vidi da li će poslednji polufinalista biti Portugal ili Španija.

U drugom meču grupe Engleska i Nemačka su priredile pravi spektakl, a konačan rezultat bio je 3:3.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, dok su u drugom Nemci stekli prednost nakon kikseva Harija Megvajera.

AP Photo/Alastair Grant

Najpre je Ikaj Gundogan iskoristio penal, a onda je Kaj Haverc pogodio na asistenciju Tima Vernera.

Englezi nisu klonui duhom, preko Luka Šoa i Mejsona Maunta su izjednačili, a potpuni preokret doneo je Hari Kejn sa penala u 83. minutu.

Nemci su izbegli poraz golom Haverca u 87. minutu na asistenciju Serža Gnabrija.

Obe selekcije su ovako završile svoje učešće u ovom izdanju Lige nacija, a Englezi su ispali u diviziju B.