Velike promene u Seriji A.

Fudbaleri Atalante pobedili su u gostima ekipu Monce sa 2:0, u utakmici petog kola italijanske Serije A.

Atalanta je upisala četvrtu pobedu u šampionatu i trenutno je prva na tabeli sa 13 bodova, dva više od Napolija i Milana, dok je Monca i dalje bez bodova i zauzima poslednje mesto.

Tim iz Bergama poveo je golom Rasmusa Hejlunda u 57. minutu, a pitanje pobednika na ovom meču rešeno je osam minuta kasnije pošto je Marlon poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Atalanta će u narednom kolu Serije A dočekati Kremoneze, dok će Monca prve bodove pokušati na upiše na gostovanju Lećeu.

Fudbaleri Salernitane i Empolija odigrali su nerešeno 2:2.

Empoli je poveo golom Martina Satrijana u 31. minutu, osam minuta kasnije je izjednačio Paskvale Macoki i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Bulaje Dija je pogotkom u 61. minutu preokrenuo rezultat u korist domaćeg tima, ali je bod Empoliju doneo Sam Lamers golom u 81. minutu.

Salernitana je deseta na tabeli italijanskog šampionata sa šest bodova, dok je Empoli na 15. poziciji sa dva boda manje.

Fudbaleri Torina pobedili su Leće sa 1:0.

Jedini gol, vredan sva tri boda, postigao je Nikola Vlašić u 40. minutu.

Torino je upisao treću pobedu u šampionatu i šesti je na tabeli sa deset bodova, dok je Leće na 17. poziciji sa dva osvojena boda.

U narednom kolu, Torino gostuje Interu, a Leće dočekuje Moncu.