Sedma pobeda u nizu.

Fudbaleri Novog Pazara savladali su Radnički iz Kragujevca rezultatom 3:1 u utakmici 10. kola Superlige Srbije i tako se popeli na čelo tabele domaćeg šampionata.

Iako su pre početka sezone od strane mnogih smatrani za jednog od glavnih favorita za ispadanje, a taj stav je pojačan serijom od tri poraza u tri prva kola, usledila je istorijska serija tima sa Jošanice – redom su padali Partizan (1:0), TSC (1:0), Radnički Niš (3:1), Napredak (2:1), Mladost GAT (2:1) i Spartak iz Subotice (2:0), pre nego što je niz trijumfa produžen na sedam protiv „đavola“ iz Kragujevca.

Iako je bilo rano, momenat iz 16. minuta duela je u velikoj meri usmerio tok dešavanja, pošto je Filip Ivanović, nakon napravljenog faula pet minuta ranije, dobio crveni karton, Nikola Bogdanovski iznudio penal a Stojan Leković nije uspeo da zaustavi šut Seada Islamovića sa „bele tačke“.

Radnički je ipak u samoj završnici prvog dela uspeo da preko Nemanje Tomića stigne do izjednačenja, i to sa penala.

No, u nastavku meča Nenad Gavrić je preuzeo stvar u svoje ruke, pa je u 57. minutu, tri minuta nakon što je njegov udarac glavom bio neuspešan, Gavrić sjajno oduzeo loptu, potom asistirao, a Slobodan Stanojlović zatresao mrežu za 2:1.

Šest minuta kasnije Bogdanovski je postavio konačnih 3:1, kada je sa ivice kaznenog prostora poslao pravu bombu ka golu rivala za velikih 3:1.

Po završetku 10. kola Pazarci su prvi na tabeli sa 21 bodom, jednim više u odnosu na Crvenu zvezdu, koja doduše ima i dve utakmice manje.

Upravo će ove dve ekipe odigrati međusobni duel u narednom kolu Superlige, kada tim sa Marakane dolazi u Novi Pazar.

Superliga Srbije, 10. kolo

Radnički 1923 – Novi Pazar 1:3 (1:1)

(Tomić 45+4 penal, ck. Ivanović 14 – Islamović 16, Stanojlović 57, Bogdanovski 63)

18.00 Mladost – Javor

18.00 Radnik – Čukarički

Kolubara – Partizan 1:5 (1:4)

(Milojević 8 – Rikardo 2, 19, 39, Natho 32, menig 51)

(Obradović 85 – Šarić 11, Đeković 64)

BONUS VIDEO Koreografija navijača Crvene zvezde na utakmici protiv Makabija iz Haife