Fudbaleri Irske pobedili su ekipu Azerbejdžana sa 3:0 u meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Irci su već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika, dok su u drugom delu samo potvrdili to pogotkom u 90. minutu.

U grupi u kojoj je i reprezentacija Srbije, Irska se pomakla i osvojila peti bod u grupi, pa je sada četvrta iza Luksemburga, Srbije i Portugala.

Irska je povela u sedmom minutu golom Kaluma Robinsona na asistenciju Džejmsa Meklina. Robinson je u 39. minutu duplirao prednost, ovog puta na asistenciju Derila Horgana.

Treći gol za Irce postigao je Čiedozi Ogbene u nadoknadi vremena, a za overu trijumfa i osvajanja petog boda pomogao mu je vezista Džoš Kalen.

Irska sledeći meč igra protiv Katara, 12. oktobra, a zatim u novembarskom okupljanju odmerava snage s Portugalom i Luksemburgom 11. odnosno 14. novembra.