Ranokija je bio junak svog tima u nadoknadi, Foto: EPA-EFE/Roberto Bregani

Fudbaleri Intera pobedili su Empoli sa 3:2 i plasirali se u četvrtfinale Kupa Italije.

„Neroazuri“ su do pobede stigli na teži način, posle produžetaka, iako su u prvom poluvremenu vodili 1:0.

Prvi gol na meču postigao je Aleksis Sančez na asistenciju Denzela Damfriza u 13. minutu.

Empoli je izjednačio pogotkom Nedima Bajramija u 61. minutu, da bi onda Andrej Radu zatresao sopstvenu mrežu za šok i vođstvo Empolija u 76. minutu.

Prvak Italije se nije predao, Andrea Ranokija je postigao fantastičan pogodak makazicama u 91. minutu na asistenciju Edina Džeka, a onda je u produžecima ipak preovladao kvalitet.

Igrao se 104. minut kada je Sančez uspešno proigrao Stefana Sensija i postavio konačan rezultat.

Inter će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz okršaja Rome i Lečea. Ostali četvrtfinalisti su Milan – Lacio, Fjorentina – Atalanta i Juventus – Sasuolo.

Sasuolo je u sredu uveče pobedio ekipu Kaljarija sa 1:0, a jedini pogodak za tim Filipa Đuričića postigao je Abdu Harui u 18. minutu.

BONUS VIDEO: Najbolji golovi svakog tima Bundeslige u prvom delu dezone 2021-2022