Fudbaleri Nigerije pobedili su Gvineju Bisao 2:0 u meču trećeg kola u svojoj grupi D na Afričkom kupu nacija.

Umar Sadik, nekadašnji špic Partizana, bio je strelac u trećem trijumfu Nigerije, koja će sa prvog mesta u osminu finala.

Sadik je strpljivo vrebao svoju šansu u dugo građenoj akciji Nigerije, pa je glavom u 56. minutu zatresao mrežu protivnika.

Asistirao mu je Keleči Ihenačo, nakon više dodavanja po zemlji. Kada se otvorio prostor, Ihenačo je ušao, poslao loptu spoljnom na drugu stativu, gde je Sadik bio neumoljiv.

Sadik je time nastavio tamo gde je stao u Almeriji, a upisao je prvi pogodak u trećem nastupu za nacionalni tim.

Nigerija je pobedu potvrdila golom Vilijama Trost-Ekonga u 75. minutu. On je samo dočekao odbitak od prečke i fantastične solo akcije Nvakalija.

Sudije su pregledale da li je ofsajd, utvrdile da nije i Nigerija je štiklirala novi trijumf.

Tri boda je upisao i tim Egipta, koji je u sredu uveče savladao Sudan sa 1:0. Jedini gol za „Faraone“ postigao je Mohamed Abdelmonem u 35. minutu.

Gledajte Afrički kup nacija uz SBB i EON pakete

Utakmice Afričkog kupa nacija mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže (PROMO)

BONUS VIDEO: Golovi sa utakmice Gana – Komorska Ostrva