Vezista Tventea Luka Ilić zaradio je direktan crveni karton na utakmici protiv PSV Ajndhovena.

Mladi reprezentativac Srbije je u 78. minutu neoprezno startovao na Erana Zahavija, a zatim je glavom udario rezervistu domaćih Marka van Ginkela zbog čega je zaradio direktno isključenje.

PSV je u utakmici 21. kola Eredivizije na svom terenu pobedio Tvente rezultatom 3:0.

Ilić je od prvog minuta bio na terenu, a Tvente posle sedmog poraza u ligi zauzima sedmo mesto na tabeli sa 30 osvojenih bodova.

PSV je na drugom mestu gde ima četiri boda manje, ali i meč više u odnosu na vodeći Ajaks.

Klub Dušana Tadića je u nedelju na svom terenu trebao da dočeka Utreht, ali je utakmica odložena zbog najavljene snežne oluje u Holandiji.

Pored utakmice Ajaks – Utreht otkazana su još tri meča zakazana za nedelju: Groningen – Fejenord, Viljem II – Den Hag i Venlo – Sparta Roterdam.