Utakmicama drugog kola nastavljene su kvalifikacije za plasman na Svetsko prvenstvo, a viđeno je nekoliko veoma zanimljivih rezultata.

Švedska je u okviru grupe B gostovala reprezentaciji takozvanog Kosova, i vratila se sa tri boda nakon veoma ubedljive partije. Prvo je Ludvig Augustinson u 12. minutu zatresao mrežu rivala na asistenciju Zlatana Ibrahimovića, da bi Aleksander Isak u 35. minutu lepim udarcem koji je prošao kroz noge Samira Ujkanija doneo svojoj selekciji 2:0. Konačan rezultat postavio je Sebastijan Larson sa penala u 70. minutu utakmice.

Koliko je Ibra bio dominantan pokazuje i podatak iz prvog poluvremena (zamenjen je sredinom drugog) – dobio je šest vazdušnih duela, četiri puta šutirao, dva puta u okvir gola, kreirao dve šanse, jednom presekao pas i jednom asistirao.

U durgom meču ove grupe koji je odigran od 18 časova, Španija je sa 2:1 nakon preokreta pobedila Gruziju na gostovanju golovima Ferana Toresa i Danija Olma, dok je jedini pogodak za Gruziju delo Kviče Kvarachelije u 43. minutu meča.

Italijani su preko Andree Belotija sa penala i Manuela Lokatelija na asistenciju Lorenca Insinjea sa 2:0 došli do pobede u Bugarskoj, a druga utakmica grupe C pripala je Švajcarskoj, koja je golom Šaćirija u drugom minutu savladala Litvaniju.

Francuzi su pobedom nad Kazahstanom od 2:0 golovima Osmana Dembelea i igrača domaćeg tima Sergeja Malija obeležili jubilej Antoana Grizmana, dok su Ukrajinci i Finci podelili bodove u utakmicama D grupe.

U grupi F Moldavija je doživela katastrofu od Danske sa 8:0, a potom su Austrijanci sa 3:1 rutinski savladali Farska Ostrva. Meč Izraela i Škotske završen je bez pobednika, 1:1.

Grupa I donela je gostovanje Engleske u Albaniji, a „gordi albion“ je preko Harija Kejna u 38. i Mejsona Maunta u 63. minutu stigao do trijumfa. Ubedljivi su bili i Poljaci protiv Andore sa 3:0 uz dva gola Roberta Levandovskog i jedan Karola Šviderskog, a istim rezultatom Mađarska je savladala San Marino.

Grupu J je otvorila utakmica između Jermenije i Islanda koju je dobio domaći tim sa 2:0 i tako stigao do drugog trijumfa od početka kvalifikacija, Severna Makedonija je sa 5:0 pregazila Lihtenštajn, a Nemačka je preko Serža Gnabrija došla do bodova na gostovanju u Rumuniji.