Norvežanin bez premca.

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Lids u okviru 17. kola Premijer lige, uz fantastičnu partiju Erlinga Holana, koji je postigao dva gola.

Siti je u meč ušao kao veliki favorit, ali nisu uspevali da dođu do gola sve do sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada je lepu akciju Rodri uspeo da završi sprovevši loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu Siti je stigao do još dva gola, i to zahvaljujući dvojcu Džek Griliš – Erling Holan.

Prvo je Griliš ukrao loptu, istrčao ispred golmana Lidsa, uposlio Holana koji je zatresao praznu mrežu u 51. minutu, da bi potom u 64. minutu novu asistenciju Griliša pretvorio u 3:0.

Holan je tako poobarao nekoliko rekorda – postao je najbrži igrač sa 20 golova u Premijer ligi (14 utakmica), čak sedam manje od Kevina FIlipsa, postao je fudbaler koji je najbrže pod Pepom Gvardiolom stigao do kvote od 25 golova (20 utakmica), čak osam manje od Lionela Mesija, 10 od Samjuela Etoa, 15 od Serhija Aguera, a 21 od Tijerija Anrija…

U 73. minutu domaći su uspeli da smanje na 3:1.

Siti je nastavio poteru za Arsenalom, koji ima pet bodova više, dok je Lids 15. na tabeli sa tek 15 bodova.

(Haverc 16, Maunt 24)

Mančester junajted – Notingem Forest 3:0 (2:0)

(Rašford 19, Marsial 22, Fred 87)

PONEDELJAK

Brentford – Totenhem 2:2 (1:0)

(Janelt 15, Toni 54 – Kejn 65, Hojbjerg 71)

Sautempton – Brajton 1:3 (0:2)

(Vord-Praus 73 – Lalana 14, Pero 35. autogol, Marč 56)

Aston Vila – Liverpul 1:3 (0:2)

(Votkins 59 – Salah 5, Van Dajk 37, Bajčetić 81)

Arsenal – Vest Hem 3:1 (0:1)

(Saka 53, Martineli 58, Nketija 69 – Benrama 27. penal)

BONUS VIDEO Kristijan Eriksen postigao prvi gol nakon srčanog udara i povratka na teren