Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u nedelju uveče u gostima Luton sa 2:1, u meču 25. kola engleske Premijer lige.

Dvostruki strelac za Junajted bio je Rasmus Hojlund u prvom i sedmom minutu, dok je jedini gol za Luton postigao Karlton Moris u 14. minutu.

Hojlund je svojim golom posle 37 sekundi oborio Junajtedov rekord po brzini datog gola na gostovanjima.

Kaznio je grešku Amarija Bela i presekao lošu povratnu loptu. Epilog akcije se dalje sam nametnuo kad je izašao sam pred Tomasa Kaminskog koji nije mogao da uradi mnogo šta.

Hojlund je postao i najmlađi igrač koji je davao gol na šest uzastopnih utakmica i postao Džoa Viloka.

Drugi pogodak je 21-godišnji Danac postigao tako što je grudima skrenuo loptu Alesandra Garnaća i brzo otvorio meč za svoj tim.

Ubrzo su se pokazale i pukotine u odbrani Junajteda, koji je posle primljenog gola ubrzo posle dva data, uspeo da se sačuva.

Junajted je šesti na tabeli sa 44 poena, a Luton je na 17. mestu sa 20 bodova. U narednom kolu, Junajted će dočekati Fulam, dok će Luton gostovati Liverpulu.