Fudbaleri Borusije Menhengladbah savladli su Bajern sa 3:2 u prvom susretu 15. kola nemačke Bundeslige.

Činilo se da će Bajern upisati još jednu rutinsku pobedu nakon što je posle 26 minuta igre vodio sa 2:0.

Florijan Nojhaus je u 20. minutu igrao rukom u šesnaestercu Menhengladbaha, žestoko je protestovao, ali su sudija, a zatim i Robert Levandovski bili neumoljivi.

Samo šest minuta kasnije Leon Gorecka je lepim udarcem sa dvadesetak metara povisio na 2:0, ali je onda usledio potop.

Lars Štindl je u 35. minutu sjajno uposlio Jonasa Hofmana koji je smanjio na 2:1, a isti igrač je posle nove asistencije Štindla poravnao na 2:2 u drugom minutu nadoknade u prvom poluvremenu.

Dvostruki strelac upisao je asistenciju u 49. minutu posle koje se Florijan Nojhaus iskupio za skrivljeni penal i sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca postavio konačan rezultat.

Bajern je doživveo drugi poraz u sezoni i mogao bi da ispusti prvo mestu ukoliko Red Bul Lajpcig u subotu pobedi Borusiju Dortmund.

Ekipa Hansija Flika ima 33 boda, dva više od Lajpciga, dok je Menhengladbah sedmi sa 24 osvojena boda.