Fudbaleri Majnca iznenadili su Hofenhajm i trujumfovali na njihovom terenu rezultatom 2:1 i uspeli da se izvuku iz zone ispadanja.

Sve je dobro krenulo za Majnc kada je već u drugom minutu utakmice štoper domaćih Ričards napravio veliku grešku što je kaznio Glacel i doneo prednost.

Uspo je domaći tim da dođe do izjednačenja kada je u 39. minutu Bebe postigao gol, ali je radost kratko trajala.

Usledila je nova greška Hofenhajma i novi poklon za Majnc koji je oberučke prihvaćen.

Samo dva minuta kasnije Kor iskoristio nepažnju odbrane domaćih i centaršut Botelijusa pretvorio u pogodak za novu prednost i ispostaviće se konačan rezultat.

Do kraja susreta je bilo još prilika na obe strane, a Majnc je promašivao bolje šanse.

Majnc je sa ovom pobedom došao do 24 boda i skoka sa preptoslednjeg na 15. mesto na tabeli, izvan zone ispadanja. Hofenhajm je sa druge strane ostao na 11. mestu sa 30 bodova.