Nemanja Maksimović/Foto: EPA-EFE/M. L.

Navijači španskog kluba su novu pobedu čekali čak 42 dana.

Fudbaleri Hetafea pobedili su u gostima Elče sa 1:0, u meču 12. kola španske La Lige.

Strelac odlučujućeg gola na meču bio je Enes Unal u 55. minutu. Elče je od 79. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Džordan Amavi.

Promašila je i penal ekipa Elčea u 87. minutu, a neprecizan sa bele tačke je bio Boje.

Srpski reprezentativac u dresu Hetafea Stefan Mitrović proveo je svih 90 minuta na terenu, dok je Nemanja Maksimović igru napustio u 59. minutu.

Hetafe je zabeležio treću pobedu u šampionatu i sa 13 bodova se nalazi na 14. poziciji na tabeli, dok je Elče osmim porazom ostao na četiri boda i zauzima poslednje, 20. mesto.

U sledećem kolu Hetafe će dočekati Kadiz, dok će Elče gostovati Valjadolidu.

PRIMERA – 12. KOLO

Majorka – Espanjol 1:1 (0:0)

(Murići 47 – Lazo 70)

Almerija – Selta 3:1 (0:1)

(Lazaro 52, De la Oz 60, Egvaras 90+6 – Vejga 25)

Kadiz – Atletiko Madrid 3:2 (1:0)

(Bongonda 1, Fernandez 81, Sobrino 90+9 – Ernandez 85ag, Feliks 89)

(Unal 54)

BONUS VIDEO Spektakularan gol Tadićevog saigrača, podsetio jedan na najlepših u istoriji fudbala