EPA-EFE/VINCENT MIGNOTT

Južnokorejac je konačno proradio

Fudbaleri Totenhema savladali su Lester sa 6:2 u 8. kolu Premijer lige, a junak trijumfa bio je Hjong min Son.

Lester je imao čemu da se nada u ovom meču, pošto je preko Jurija Tilemanska poveo u 6. minutu.

Usledio je preokret „pevaca“ koji su režirali Erik Dajer i Hari Kejn, a do kraja poluvremena izjednačio je Džejms Medison.

Početak drugog poluvreman pripao je Totenhemu, koji je nakon greške Vilfreda Endidija poveo sa 3:2. Strelac je bio Rodrigo Bentankur.

U 59. minutu u igru je umesto Rišarlisona ušao Son, koji je do kraja priredio pravi šou.

U razmaku od 73. do 87. minuta postigao je tri gola i tako po prvi put zatresao mrežu rivala ove sezone.

Totenhem je trenutno drugi na tabeli sa 17 bodova koliko ima i Mančester siti, dok je Leser zakovan za dno tabele sa samo jednim bodom.

„Lisice“ su do sada u šampionatu upisale samo jedan remi, još uvek nemaju pobedu, a Brendan Rodžers mogao bi uskoro da dobije otkaz.

PREMIJER LIGA, 8. KOLO:

Vulverhempton – Mančester siti 0:3 (0:2)

(Griliš 1, Haland 16, Foden 69)

Njukasl – Bornmut 1:1 (0:0)

(Isak 67. penal – Biling 62)

Totenhem – Lester 6:2 (2:2)

(Kejn 8, Dajer 21, Bentankur 47, Son 73, 84, 86 – Tilemans 6. penal, Medison 41)