EPA-EFE/HANNIBAL HANSCHKE

Šta se dešava sa Bavarcima?

Fudbaleri Augzburga pobedili su na svom terenu minhenski Bajern sa 1:0, u meču sedmog kola nemačke Bundeslige.

Bajernu je ovo četvrta uzastopna utakmica u prvenstvu na kojoj nije slavio, pošto je prethodno remizirao sa Štutgartom, Union Berlinom i Borusijom Menhengladbah.

Strelac pobedonosnog gola za Augzburg bio je Mergim Beriša u 59. minutu.

Augzburg je zabeležio drugu pobedu u prvenstvu i sa devet bodova zauzima 11. mesto na tabeli. Bajern je na četvrtoj poziciji sa 12 poena.

U narednom kolu Augzburg će gostovati Šalkeu, dok će Bajern ugostiti Bajer Leverkuzen.

U istom terminu, Bajer i Verder su u Leverkuzenu odigrali nerešeno 1:1.

Poveo je Leverkuzen golom Karema Demirbaja u 57. minutu, da bi izjednačenje Verderu doneo srpski internacionalac Miloš Veljković pogotkom u 82. minutu nakon gužve u šesnaestercu i odbitka.

Bajer sa pet bodova zauzima 16. poziciju na tabeli, dok je Verder na 10. mestu sa devet poena.

Verder će u sledećem kolu dočekati Borusiju Menhengladbah.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Borusija Dortmund je na svom terenu pobedila Šalke sa 1:0, pogotkom Jusufa Mukokoa u 79. minutu.

Borusija je petom pobedom u šampionatu stigla do 15 osvojenih bodova i prvog mesta na tabeli. Šalke je na 14. poziciji sa šest poena.

U sledećem kolu Borusija će gostovati Kelnu.

Ajntarht iz Frankfurta je u gostima pobedio Štutgart sa 3:1, golovima Sebastijana Rodea u šestom, Daiči Kamade u 55. i Kristijana Jakića u 88. minutu. Strelac za Štutgart bio je Tiago Tomas u 79. minutu.

Ajntraht je šesti na tabeli sa 11 bodova, a Štutgart je na 16. poziciji sa pet poena.