Fudbaleri Napolija pobedili su Milan u utakmici 27. kola italijanske Serije A sa 1:0, dok je Juventus bio bolji od Kaljarija 3:1.

Igrači iz Napulja nastavili su niz dobrih rezultata poslednjih dvadesetak dana jer imaju četiri pobede i jedan remi, dok je Milan od poslednjih devet utakmica pobedio samo dvaput.

Jedini pogodak na meču delo je Matea Politana iz 49. minuta susreta. Posle ovog trijumfa, Napoli je na petom mestu tabele sa 50 bodova, dok Milan ima 56 na drugom mestu.

Kada je reč o utakmici Juventusa i Kaljarija, tamo je Kristijano Ronaldo odigrao odličan meč i nadmašio je Dušana Vlahovića, koji je u subotu za poluvreme dao tri gola za Fjorentinu.

Portugalac je uradio isto to, samo za manje vremena, pošto je Vlahović svoje golove „razvukao“ od 9, preko 26. do 45. minuta.

Pitanje pobednika Juventus je rešio u prvom poluvremenu golovima Ronalda u 10, 25. iz penala i 32. minutu.

Jedini gol za Kaljari postigao je Đovani Simeone u 61. minutu. Juventus je treći sa 55 bodova, dok je Kaljari na 17. mestu sa 22 boda.