Fudbaleri Frajburga pobedili su na svom terenu ekipu Union Berlina sa 4:1, u meču 15. kola Bundeslige.

Vodeći gol za domaći tim postigao je Vinčenco Grifo u četvrtom minutu, a italijanski fudbaler već dva minuta kasnije postiže i drugi gol.

Berlinski tim je mogao da smanji rezultat u 10. minutu, ali je stativu sa „bele tačke“ pogodio Robin Knohe.

Gosti u 19. minutu ostaju sa igračem manje posle crvenog kartona koji dobija Dijego Lejte.

Grifo minut kasnije sa penala dolazi do het-trika, a do kraja poluvremena u prvom minutu nadoknade gol za domaći tim postiže i Mihael Gregorič.

Konačan rezultat u 84. minutu sa penala postavlja Sven Mihel.

Srpski fudbaler Miloš Pantović je igrao za Union Berlin od 77. minuta, a samo dva minuta kasnije dobio je žuti karton.

Frajburg zauzima drugo mesto na tabeli Bundeslige sa 30 bodova, dok je Union Berlin peti sa tri boda manje.

Bundesliga se nastavlja krajem januara. Frajburg će gostovati Volfsburgu, a Union Berlin dočekuje Hofenhajm.

Fudbaleri Majnca i Ajntrahta odigrali su u Majncu nerešeno 1:1.

Poveo je Majnc golom Jonatana Burkarta u 40. minutu, da bi izjednačenje Ajntrahtu doneo Rendal Kolo Muani pogotkom u 67. minutu.

Majnc je na 10. mestu sa 19 bodova, a Ajntraht je na četvrtoj poziciji sa 27 bodova.

U prvom kolu posle pauze zbog Svetskog prvenstva u Kataru, Majnc će gostovati Štutgartu, dok će Ajntraht dočekati Šalke.