Fudbaleri Mančester sitija postali su prvaci Evrope u subotu uveče.

Možda teže i manje ubedljivo nego što se očekivalo pobedili su Inter iz Milana u finalu Lige šampiona sa 1:0.

Inter će žaliti za propuštenom šansom Lautara Martineza i za zicerom Federika Dimarka kome je Romelu Lukaku sprečio čist gol u petercu mančesterskog kluba.

Isti igrač je u 89. minutu promašio još jednu stopostotnu šansu za „neroazure“ kada je sa pet metara glavom poslao loptu pravo u golmana Mančester sitija.

To će teško biti kao uteha, samo kao teret igračima Intera, jer je Rodri u 68. minutu rešio meč u korist „građana“.

On je poslao pravi projektil kada je na 13, 14 metara natrčao na odbijenu loptu u kaznenom prostoru Intera. Pogodio je savršeno preciznom loptom u ugao gola italijanskog kluba kog je lišio šanse da uzme četvrti trofej prvaka Evrope.

Umesto toga, Rodri je Sitiju doneo prvi klupski trofej evropskog prvaka, pa se Pepu Gvardioli i njegovoj ekipi nije nije ponovio maler od pre dve godine kada je Siti poražen od Čelsija u finalu kontinentalnog takmičenja.

BONUS VIDEO: Svi golovi i asistencije Džuda Belingema u Bundesligi