Fudbaleri Mančester sitija savladali su Borusiju Menhengladbah rezultatom 2:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Meč na stadionu „Ferenc Puškaš“ u Budimpešti obeležio je Bernardo Silva koji je postigao gol i upisao asistenciju.

Portugalski reprezentativac je u 29. minutu doveo goste u vođstvo nakon što je glavom zatresao mrežu nakon sjajnog centaršuta Žoaa Kansela.

Golu je prethodila jeftino prodata lopta fudbalera nemačkog tima što je ekipa Pepa Gvardiole nemilosrdno kaznila.

Silva je u 65. minutu posle centaršuta sa leve strane glavom asitirao Gabrijelu Žezusu kome nije bilo teško da postavi konačan rezultat.

Menhengladbah nije pobedio na poslednjih pet susreta u Bundesligi, pa im je utakmica protiv zahuktalog Mančester sitija stigla u zao čas.

Siti je upisao 19. pobedu zaredom u svim takmičenjima i mirno čeka revanš koji se 16. marta igra u Mančesteru.